UPDATE: CS Barcău Nuşfalău, câştigătoarea fazei judeţene a Cupei României

După ce a pierdut campionatul în ultimul meci, în faţa echipei Rapid Jibou, CS Barcău Nuşfalău a reuşit să-şi adjudece duminică celălalt trofeu, câştigând faza judeţeană a Cupei României. Echipa pregătită Adrian Damian s-a impus la limită, în finala judeţeană, în faţa echipei Dumbrava Gâlgău, cu scorul de 1 – 0.
Meciul a fost destul de sărac în faze de poartă, unicul gol al partidei fiind marcat în ultimele minute, când toată lumea se pregătea de prelungiri.
Boska Arnold a avut un aport deosebit, luând o acţiune pe cont propriu, după care a centrat în faţa porţii, unde, portarul Dumbravei a greşit copilăreşte, iar Tiberiu Tuş a profitat şi a reluat balonul în plasă.
CS Barcău Nuşfalău: Alt Adam – Kallai Victor, Kallai Geza, Budai Istvan, Adrian Dregan, Daniel Gut, Toth Karoly, Lakatos Karoly, Boska Arnold, Andrei Chiş, Robert Orban. Au mai evoluat: Tiberiu Tuş, Lazăr Zoltan şi Claudiu Rus. Antrenor: Adrian Damian
Dumbrava Gâlgău: Mihai Lung – Adrian Călăcean, Cristian Unguruşan, Marius Cheţa, Ionuţ Gârbouan, Vasile Făzăcaş, Flaviu Ilieş, Mihai Dregan, Isai Făzăcaş, Costel Chira, Alin Mierea. Au mai evoluat: Raul Maghiar şi Adrian Pop. Delegat: Aurel Pintican